W poniedziałek (16 czerwca 2014 roku) satelitarna platforma nc+ udostępni nowe oprogramowanie dla dekoderów Mediabox+. Jak zapewnia operator, abonenci nc+ zyskają tym samym dostęp do kilku interesujących funkcji.

Wśród nowych funkcji dostępna będzie aplikacja Media Player, która umożliwi słuchanie swojej ulubionej muzyki oraz oglądanie filmów i zdjęcia na ekranie telewizora. W tym celu wystarczy, podłączyć urządzenie z plikami (np. pendrive) do wejścia USB dekodera lub połączyć bezprzewodowo urządzenie (np. smartfon, tablet lub PC) z siecią. Przy podłączeniu bezprzewodowym urządzenie i dekoder muszą się znajdować w tej samej sieci domowej.

Kolejna nowość to funkcja Znajdź podobne, która pozwoli sprawdzić kiedy emitowane będą kolejne odcinki interesującego nas serialu. Wystarczy wskazać dany program lub nagranie, wcisnąć OK, wybrać polecenie "Znajdź podobne", a lista wyników wyszukiwania pojawi się na ekranie. Jak informuje nc+, funkcja ta jest dostępna z poziomu paska informacyjnego : Wybierz na piloci przycisk INFO, następnie OK, potem wybierz EPG - Twój program i ponownie OK lub z listy nagrań - Twój program i wciśnij OK.

Nowe oprogramowanie to także wyszukiwanie kanałów radiowych i telewizyjnych oraz nagrań. Nowe oprogramowanie to także EPG "Lista", czyli nowy i praktyczny układ. Funkcja Sterowanie HDMI CEC pozwoli na włączanie i wyłączanie dekodera oraz telewizora jednym przyciskiem pilota, a także automatyczne przełączenie telewizora na wejście HDMI używane przez dekoder.

Nowe oprogramowanie to także krótsze czasy, po których dekoder wyłącza się automatycznie przy braku aktywności ze strony użytkownika. Zmieniono także wartość domyślną na: "Po 2 godz.". Z kolei funkcje "Skok w tył" i "Skok w przód"pozwalają na ustawienie czasu przeskoków podczas odtwarzania nagrań lub w trybie przesunięcia czasowego (time-shift).

Pojawi się także możliwość nagrywania programów oglądanych z przesunięciem czasowym (time-shifting). Teraz będzie można cofnąć program do początku i nagrać go w całości. Wystarczy cofnąć oglądany program, nacisnąć przycisk [R] na pilocie, aby rozpocząć nagrywanie.

Nowe oprogramowanie to także informacja na wyświetlaczu dekodera o trwającym nagraniu. Kiedy dekoder jest wyłączony, trwające nagranie sygnalizowane jest znakiem (R). Dodano także instrukcję programowania pilota uniwersalnego (w menu Pomoc > Pilot).

[Łukasz Szewczyk]