Google I/O to coroczna konferencja deweloperska utrzymywana przez przez Google. I/O to szczegółowe prezentacje technicznie, koncentrujące się na internecie, urządzeniach mobilnych i aplikacjach biznesowych Google oraz otwartych źródeł oprogramowania, takich jak Android, Chrome, Chrome OS, API, Google Web Toolkit czy App Engine.

Konferencje Google I/O to wielkie wydarzenia, na które z zainteresowaniem patrzy cały rynek IT, szczególnie mobilny. Nie inaczej z pewnością będzie w przypadku zbliżającej się konferencji I/O 2017. Google w dość oryginalny i interesujący sposób zabawiło się z deweloperami. Zamiast bezpośrednio podać datę i miejsce tegorocznej prezentacji Google I/O, rozrzuciło w różnych miejscach w Sieci wskazówki, które złożone razem ujawniają kiedy i w jakim miejscu odbędzie się spotkanie z fanami i twórcami. Tak mniej więcej brzmiała instrukcja:

Trailhead

Po przejściu całego zestawu zadań deweloperom udało się dotrzeć do informacji, z której wynika, że Google I/O 2017 odbędzie się w Shoreline Amphitheater (Mountain View w Kalifornii), a konferencja rozpocznie się 17 maja i potrwa do 19 maja.