Gigant z Redmond zaliczył niemałą wpadkę związaną z najnowszym programem Xbox Play Anywhere. Na oficjalnym blogu przedsiębiorstwa do niedawna można było znaleźć informację, według której wszystkie tytuły wydawane w przyszłości na konsolę Xbox będą objęte XPA, a tym samym dostępne również dla graczy korzystających z komputerów PC. Okazuje się jednak, że nie do końca w ten sposób będzie to wyglądać...

Jak informowaliśmy kilka dni temu, program Xbox Play Anywhere rusza już we wrześniu. Inicjatywa polega na udostępnieniu komputerowcom tytułów wydawanych na konsolę Microsoftu a według oficjalnych informacji udostępnianych do niedawna, akcją tą miały być objęte wszystkie wydawane w przyszłości gry. Niestety, jak twierdzi Microsoft, informacja ta została udostępniona omyłkowo.

Jeszcze kilka dni temu na stronie dewelopera można było przeczytać następującą informację:

Każda nowa produkcja wydawana przez Microsoft Studios będzie obsługiwała Xbox Play Anywhere i będzie łatwo dostępna w sklepie Windows.

Po cichu zapis ten został jednak zmieniony na następujący:

Każda nowa produkcja wydawana przez Microsoft Studios i zaprezentowana na prezentacji Microsoftu podczas tegorocznych targów E3 będzie obsługiwała Xbox Play Anywhere i będzie łatwo dostępna w sklepie Windows.

Zmiana z pewnością jest znacząca i naturalnie nie uszła uwadze internautów, którzy nie kryją swojego rozczarowania. Microsoft przeprosił klientów za pomyłkę.