Firma AMD już niebawem rozpocznie sprzedaż nowego APU, który będzie należał do serii Kaveri i ma być oznaczony jako A10-7870K. Pomimo, że nie został on jeszcze zapowiedziany to trafił już do oferty pierwszych sklepów.

Wiele wskazuje na to, że jeszcze przed serią 8000, czyli odświeżonych Kaveri, które mają pojawić się w połowie 2015 roku firma AMD zacznie sprzedaż swojego czterordzeniowego procesora. Wyposażony jest on w układ grafiki Radeon z architekturą GCN 1.1. Jego dokładna specyfikacja nie została nadal ujawniona, ale prawdopodobnie będzie on miał częstotliwość ponad 3,7 GHz oraz 4,0 GHz w Turbo. Dodajmy, że obecnie najszybszy Kaveri A10-7850K ma zegar ustawiony na 3,7 GHz. Nowy procesor otrzyma oznaczenie AD787KXDJCBOX i będzie sprzedawany w wersji box. Pojawił się on już w porównywarkach cenowych, gdzie jego wartość wskazuje na 176 euro.

Na jego pokładzie powinno znaleźć się 4 MB pamięci podręcznej poziomu drugiego, dwukanałowy kontroler pamięci RAM typu DDR3, GPU z maksymalnie 512 procesorami strumieniowymi oraz wsparcie dla podstawki FM2+.