Od kilku lat abonenci UPC Polska apelują o włączenie do oferty kanału nSport+, m.in. z powodu dostępu do polskiej ligi żużlowej. Kanału w ofercie wciąż brak, natomiast operator w nowej kampanii podkreśla ofertę żużlową, co wzbudziło spore zamieszanie wśród kibiców "czarnego sportu".
Brak kanału nSport+, a tym samym brak dostępu do transmisji żużlowej Enea Ekstraligi, to jednej z największych minusów sportowej oferty UPC Polska, największego operatora kablowego w kraju. Takie przynajmniej można odnieść wrażenie po lekturze komentarzy internautów, jakie od kilku lat ukazują się w mediach społecznościowych, m.in. na fanpage'`u UPC Polska.

Teraz UPC Polska dorzuca oliwy do ognia. Od początku września w mediach emitowany jest spot reklamowy, w którym operator daje to zrozumienia konsumentów, że "po co chodzić do sąsiada skoro możesz mieć internet lub telewizję UPC przez pół roku za darmo". Jednak uwagę abonentów przykuł jeden istotny fakt... żużel na ekranie telewizora.

Powyższy spot reklamowy przez niektórych abonentów został odczytany jako promocja oferty żużlowej w UPC Polska. Nic więc dziwnego, że spot wzbudził duże zainteresowanie wśród abonentów, którzy od dawna czekają na dołączenie kanału nSport+. Internauci wytykają UPC, m.in. na Facebooku, że w spocie podkreśla ofertę żużlową, ale bez najsilniejszej Enea Ekstraligi (transmisje nSport+) operator ten posiada najuboższą ofertę dla kibica "czarnego sportu" wśród dużych graczy kablowego rynku.

"MEGA ściema z tym żużlem..."; "Śmieją nam się w twarz z tą reklamą,wiadomo że najlepszy żużel jest tylko nSport+, którego od wieków u was brak"; "nSport+ TYLKO u sąsiada"; "Wprowadzacie tylko w błąd tą reklamą i się ośmieszacie, bo nadal u was nie ma prawdziwego żużla który jak wiadomo jest na kanale nSport+"; Nawet profesjonalnej reklamy nie umiecie zrobić (...) - Ekstraliga jest na nSport+ którego u Was nie ma" - to tylko wybrane komentarze abonentów UPC na Facebooku UPC Polska.

UPC Polska tradycyjnie nie zdradza swoich planów w zakresie poszerzenia oferty. Co ciekawe, wszystkie stacje tematyczne platformy nc+ w ofercie operatora znajdują się na liście tzw. kanałów niegwarantowanych.

[Łukasz Szewczyk]