Firma Acer zaprezentowała nowy smartfon Acer Liquid E600. Jest to eleganckie i wydajne urządzenie kierowane do miłośników technologii i rozrywki, wyposażone m.in. w standard LTE czwartej kategorii o prędkości do 150 Mb/s.

Acer Liquid E600 wyposażono w 5-calowy ekran z technologią IPS, która zapewnia wyraźny obraz pod niemal dowolnym kątem. W ręce użytkownika oddano także tylny aparat 8MP z automatyczną korektą ostrości i lampą błyskową LED. Tryb HDR pozwoli uchwycić każdy szczegół, zaś przesłona f2.0 zapewni jakość filmów, nawet przy niesprzyjającym oświetleniu. Dzięki AcerRAPID, użytkownicy mogą robić zdjęcia w każdej chwili i za pomocą jednego kliknięcia albo uruchamiać ulubione aplikacje bez dotykania ekranu.

AcerLiveScreen daje możliwość tworzenia tymczasowych grup na potrzeby udostępniania danych. Wystarczy dotknąć zdjęcia lub notatki, by błyskawicznie pojawiły się one na urządzeniu mobilnym znajomego, umożliwiając żywą interakcję i udostępnianie w czasie rzeczywistym. Zdjęcia i notatki można wymieniać nawet z 8 członkami grupy.

Co więcej, Liquid E600 wykorzystuje technologię AcerFLOAT pozwalającą na jednoczesne otwieranie kilku aplikacji i płynną wielozadaniowość. Powiadomienia o połączeniach nie przerywają aktywności użytkownika - na ekranie pojawia się małe okno pozwalające odebrać lub odpowiedzieć w formie szybkiej wiadomości tekstowej.

Na chwilę obecną nie jest znana data wprowadzenia produktu na rynek polski.

[Łukasz Szewczyk]