Acer chce wypuścić swojego pierwszego Chromebooka, który oparty jest na procesorze Nvidia Tegra K1. Na stronie Komplett.se przypadkowo ukazał się Acer Chromebook CB5 - to właśnie o tym 13.3-calowym Chromebooku mowa. Oczywiście, teraz na stronie sprzedawcy widnieje tylko napis "Brak towaru w ofercie", ale pewne dane specyfikacyjne zostały w bezlitosnej w takich przypadkach pamięci Internetu.

Z ujawnionych informacji wynika, że laptop oferować będzie wyświetlacz HD, 4 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci na dane oraz system operacyjny Google - Chrome OS. Najważniejszym punktem programu jest tu jednak czterordzeniowy mobilny procesor ARM Tegra K1 dostarczający aż 192 rdzenie graficzne, który pierwszy raz zawitał do tego typu sprzętu.

Na chwilę obecną niewiele Chromebooków wykorzystuje układy oparte na architekturze ARM. Procesory Intela oferują dłuższy czas działania baterii i zadowalającą wydajność. Acer ma również w planach Chromebooka wyposażonego w procesor Core 3 Intela oparty na architekturze Haswell. Premiera Acera Chromebook CB5 odbędzie się w sierpniu bieżącego roku.