AMD ujawniło swoje wyniki finansowe za drugi kwartał 2014 roku. Twórca serii APU pochwalił się swoimi planami dotyczącymi przyszłych litografii stosowanych przy produkcji najnowszych układów - w przyszłym roku AMD ma rozpocząć projektowanie i wytwarzanie 20-nanometrowych procesorów i rdzeni dla kart graficznych Radeon, a w 2016 roku firma ma przejść na 16-nanometrową litografię FinFET.

Zanim jednak na rynek trafią 20-nanometrowe GPU od AMD, wcześniej pojawi się jeszcze seria układów produkowana w 28-nanometrowej technologii, obejmująca układy Tonga, Iceland i Maui. Pierwszy z nich ma pojawić się jeszcze w tym kwartale, a dwa pozostałe zostaną wprowadzone do końca tego roku.

Na początku 2015 roku powinniśmy zobaczyć pierwsze karty graficzne należące do nowej generacji produkowanej w 20-nanometrowej litografii - podobną strategię ma zapewne NVIDIA, więc tym razem powinno obyć się bez wielkiego opóźnienia "Zielonych" (wszyscy pamiętamy premierę serii Radeon 7000).

Układy 32 i 28 nanometrowe powinny zostać zastąpione przez nowe konstrukcje w 1 połowie 2016 roku, które będą zbudowane już w oparciu o zupełnie nową architekturę x86. AMD szykuje kolejną generację swoich APU, które będą wytwarzane w nowszym procesie technologicznym (20, 16 lub 14nm)