Google udostępniło właśnie informacje odnośnie udziału poszczególnych wersji systemu Android na rynku smartfonów oraz tabletów. Z opublikowanego raporty wynika, że pod kontrolą najnowszej wersji oprogramowania pracuje zaledwie 1/10 użytkowników Androida. Porażka zdaje się jeszcze większa, jeśli przypomnimy sobie, że od premiery Marshmallow minęło już ponad 8 miesięcy.

Najpopularniejszą wersją Androida pozostaje jego przedostatnie wydanie, czyli Lollipop. System pracuje na 35,4% urządzeń. Tuż za nim z lokatą 31,6% plasuje się Android KitKat, podium zamyka natomiast Android JellyBean z wynikiem 18,9%.

Marshmallow zdobył więc zauważalny udział w rynku oprogramowania mobilnych urządzeń, jednak na tle swoich poprzedników wymaga niepokojąco słabo. Nie od dziś wiadomo, że głównym problemem Google'a jest niesamowicie powolny czas adaptacji nowych wersji ich systemów. Wielu użytkowników musi miesiącami czekać na opóźnione aktualizacje, nierzadko w ogóle ich nie otrzymując.

Mamy nadzieję, że firma zauważy ten mankament i sprawa nabierze nowego obrotu po premierze nadchodzącego Androida N, którego premierę zapowiada się na najbliższe lato.