Apple Pay oficjalnie dostępne jest tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Usługa zadebiutowała w październiku (wraz z iOS 8.1) zeszłego roku. Jest jednak bardzo możliwe, że jeszcze w tym roku pojawi się w Europie, a ekspansja ma się rozpocząć od Wielkiej Brytanii.

The Telegraph informuje, że już jutro - w trakcie keynote otwierającego konferencję WWDC 2015, Apple zamierza ogłosić informacje na temat dostępności Apple Pay na terenie Europy. Usługa ma rzekomo trafić do Wielkiej Brytanii już latem tego roku.

Firma z Cupertino już od dłuższego czasu jest w trakcie rozmów z brytyjskimi bankami. Mike Cowan z Mastercard powiedział, że jego firma jest absolutnie gotowa na wprowadzenie Apple Pay w Wielkiej Brytanii. Poczekamy, zobaczymy. Wszystko wyjaśni się już jutro.

Apple Pay jest usługą, która pozwala w wygodny sposób dokonywać transakcji zbliżeniowych za pomocą iPhone'ów 6 oraz Apple Watcha. Umożliwia także płacenie wewnątrz aplikacji i w tym przypadku możemy to robić także za pomocą nowych iPadów.