Firma Archos, specjalizująca się w produkcji urządzeń z Androidem, podczas targów CES 2015 zaprezentuje nowe smartfony i tablety z technologią LTE w przystępnej cenie.

Nowy smartfon ARCHOS Diamond łączy w sobie elegancki design i wszechstronność LTE. Smartfon bazuje na ośmiordzeniowym procesorze i oferuje 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej na potrzeby użytkownika. Dodatkowo wyposażony został w aparat 16 MP. Dzięki 5-calowemu wyświetlaczowi Full HD opartemu na matrycy IPS i szybkiej łączności LTE, pozwoli na swobodne granie w gry i oglądanie filmów w każdym momencie.

Do tej pory rynek budżetowych smartfonów zdominowany był przez urządzenia wyposażone jedynie w podstawowe funkcje. ARCHOS wraz z nową ofertą rozszerza możliwości i podnosi konkurencyjność w tej kategorii.

Drugą nowością będzie tablet 80b Helium, który wyposażony został w czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,5GHz. Dzięki wysokiej rozdzielczości ekranu i wbudowanemu modemowi 4G pozwoli na ściągnięcie filmu w niecałe 3 minuty i obejrzenie go w wersji HD. Dedykowany multimedialnej rozrywce 80b Helium umożliwi także płynną grę we wszystkie oferowane przez sklep Google tytuły.

Firma Archos zapowiada rozszerzenie swojej oferty o jeszcze więcej urządzeń w standardzie 4G oraz aktualizację istniejących smartfonów z serii Helium: 45b, 50b i 50c, a także wprowadzenie modeli tabletów 70 i 101 Helium.

[Łukasz Szewczyk]