W ostatnim czasie wzrost wydajności urządzeń mobilnych jest niezaprzeczalny. Niestety powoduje on większe zapotrzebowanie na energię, co jest problemem z uwagi na brak zwiększania pojemności akumulatorów. Z uwagi na to coraz popularniejsze są powerbanki.

Nasze zainteresowanie wzbudził jednak produkt o nazwie Better Re, który jest obudową pozwalającą na stworzenie powerbanku z zużytej baterii. Obecnie trwa zbiórka środków na realizację tego projektu poprzez Kickstartera. To jednak nie powinno być trudne, ponieważ już teraz osiągnięto 60 tysięcy USB (zakładano 50 tysięcy dolarów). Kwota ta zapewne jeszcze wzrośnie.

Twórcy podają, że średnia długość użytkowania smartfona wynosi ok. 1,3 - 2 lat. Montowane jednak akumulatory w telefonach mogą przetrwać minimum 4 lata, w związku z czym szkoda ich nie wykorzystać. Żeby zmniejszyć ilość elektrośmieci i zaoszczędzić trochę pieniędzy będziemy mogli już niebawem wykorzystać starą baterię to stworzenia powerbanka. To wszystko dzięki Better Re, który zbudowany jest ze 100% komponentów, które mogą poddać się recyklingowi. Obudowa może działać z każdym typem akumulatorów bez względu na jego gabaryty. Nie będzie również problemu z umieszczeniem w środku dwóch baterii. Sprzęt ten poda nam także informacje o zużyciu danego akumulatora i będzie wyposażony w port USB do ładowania dowolnego urządzenia.

Better Re ma kosztować w przedsprzedaży 49 dolarów. To nie jest niska cena, ale może ona szybko się zwrócić.