Już w maju 2015 roku pakiet Canal+ w Polce powiększy się o nowy kanał - Canal+ Discovery, który łączy w sobie pozytywne emocje, niezwykłe przygody, prawdziwe historie ludzi oraz poszerza horyzonty. Nowa stacja to wyselekcjonowane dokumenty, filmy i programy. Wszystko bez reklam.

Canal+ Discovery wyznacza trendy dla telewizji premium na całym świecie. Nowy kanał wyrasta z doświadczenia dwóch światowych uznanych marek telewizyjnych, czego efektem jest świeży, pełen pasji kanał niosący ładunek pozytywnej energii. Jest to niezwykle ważny krok dla Canal+, który potwierdza naszą pozycję w dostarczaniu najlepszej i zróżnicowanej rozrywki w jakości premium
- powiedział Julien Verley, prezes zarządu platformy nc+

Canal+ na polskim rynku telewizyjnym dostępny jest od 20 lat. Z tej okazji, oferta odświeżonych kanałów premium zostanie rozszerzona do ośmiu, tak by jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby polskiego widza. W ciągu roku Canal+ Discovery pokaże premierowo do 450 godzin różnorodnych programów dokumentalnych w najwyższej jakości. Będą one starannie dobrane i wyemitowane po raz pierwszy w Polsce z jednym nadrzędnym celem: aby inspirować widzów.

Canal+ Discovery pokaże rocznie aż do 120 godzin polskich produkcji w jakości Premium, które powstaną specjalnie na potrzeby nowego kanału. Ich celem będzie pokazanie kreatywności, inspiracji oraz osiągnięć Polaków w kraju i za granicą. Wszystkie trzy filary programowe zostaną ukazane już w pierwszych produkcjach. Przedstawią one sylwetki Polaków, którzy znaleźli swoją pasję w tworzeniu unikalnych przedmiotów z nikomu niepotrzebnych odpadów; fascynatów historii, którzy przeżywają ją ponownie, poświęcając się rekonstrukcjom bitew oraz doświadczenia Polaków osiągających sukcesy za granicą.

Od blisko 20 lat Discovery Channel porusza wyobraźnię, podbija serca i umysły polskich widzów. Canal+ Discovery nawiązuje do tego dziedzictwa, oferując jeszcze więcej fascynujących historii, z których znaczna część zostanie wyprodukowana w Polsce. Wraz z nc+ dostarczać będziemy najwyższej jakości programy, wykorzystując wspólne doświadczenie w zaspokajaniu potrzeb wymagającego widza
- powiedziała Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzający Discovery Networks w Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i Afryce.

Ze względu na 20. urodziny Canal+ w Polsce, Canal+ Discovery będzie dostępny bez żadnych dodatkowych opłat dla wszystkich abonentów platformy nc+, posiadających pakiety z CANAL+, do końca trwania okresów oznaczonych w ich aktualnych umowach abonenckich.

[Łukasz Szewczyk]