Ponad jedna piąta Polaków po 55 roku życia to internauci. Część z nich odwiedza Twittera i Facebooka. Na którym z serwisów społecznościowych jest więcej użytkowników mających co najmniej 55 lat?

Obecnie z internetu korzysta więcej niż co piąty Polak po 55 roku życia (2,6 mln), podczas gdy jeszcze cztery lata temu surfowało o ponad jedną trzecią mniej osób z tej grupy wiekowej (1,7 mln).

Podwoił się odsetek użytkowników Twittera w wieku 55+

Analiza pokazuje, że od 2011 do 2015 roku niemal dwukrotnie zwiększył się średni odsetek osób w wieku 55+, które w ciągu miesiąca odwiedzają Twittera - z 7,6 proc. do 14,3 proc.

W tym czasie wzrósł również odsetek internautów po 55 roku życia na Facebook.com. W 2015 roku co dziesiąty odwiedzający ten serwis społecznościowy (10,6 proc.) miał co najmniej 55 lat. Cztery lata wcześniej w tym wieku był co dwunasty użytkownik Facebooka (8,4 proc.).

Dane pochodzą z ogólnopolskiego badania internetu Megapanel PBI/Gemius, realizowanego w sposób ciągły od ponad 10 lat przez firmę Gemius na zlecenie spółki Polskie Badania Internetu.

[Łukasz Szewczyk]

Firma ProLine aktywnie uczestniczy w portalach społecznościowych. Zapraszamy do kontaktów przez kanały socialmedia: