Firma Corsair zapowiedziała wprowadzenie na rynek dwóch nowych modeli obudów z serii Carbide. Urządzenia te wyróżniają się od standardowych urządzeń tego typu z uwagi na odwrócony system montażu płyty głównej.

Tutaj ten komponent montujemy z lewej strony obudowy, przez co dostęp do podzespołów mamy po otwarciu prawego panelu. Otwory montażowe zostały tutaj także odwrócone o 180 stopni, przez co sloty na karty graficzne są na górze, a banki RAM i podstawka CPU na dole. Takie ustawienie ma pozytywnie wpłynąć na temperaturę poszczególnych podzespołów, które są owiewane bezpośrednio przez wentylatory.

Co ciekawe miejsce na zasilacz jest na górze obudowy, a nie na dole. PSU schowano w osobnej komorze, która zmieści także dwa dyski 3,5 cala. Za tacką płyty głównej mamy jeszcze miejsce na trzy SSD. Poza tym zamontujemy tutaj dwa napędy optyczne, osiem kart rozszerzeń, chłodzenie procesora do 200 mm wysokości i płytę mini ITX, micro ATX, ATX lub E-ATX. Zasilacz może mieć do 210 mm, a karta graficzna do 370 mm długości. Obudowa ma wymiary 454 x 260 x 535 mm i waży 10 kilogramów. W komplecie otrzymamy chłodzenie w postacie dwóch wentylatorów z przodu i jednego z tyłu AF140L 140 mm, które pracują z prędkością 1000 RPM i generując przepływ powietrza 67,43 CFM. Obsługiwane są one przez kontroler obrotów. W obudowie mamy w sumie miejsce na sześć śmigieł lub chłodnice 140, 280 lub 360 mm.

Corsair Carbide 600Q i 600C różnią się od siebie kilkoma drobiazgami. Pierwsza z nich jest dodatkowo wyciszona matami, a druga posiada boczne okno. Ich panel I/O posiada dwa złącza USB 2.0 i USB 3.0 oraz wyjścia audio. Ich cena wyniesie 150 dolarów.