Na polskim rynku zadebiutował 21,5-calowy monitor podpinany za pomocą kabla USB. Philips 221S6QUMB pełni również funkcję stacji dokującej i sprawdza się także w biurach, gdzie konieczne jest szybkie skorzystanie z dodatkowego ekranu.

Monitor wyposażono w koncentrator USB, zapewniając natychmiastowy dostęp do podłączonych urządzeń peryferyjnych, na przykład drukarki, napędów zewnętrznych, aparatu czy myszki. Oprócz portów USB monitor ma złącze Ethernet oraz głośniki stereofoniczne i umożliwia przesyłanie materiałów multimedialnych czy bezpośrednie podłączenie do internetu lub intranetu za pośrednictwem pojedynczego przewodu. Monitor stanowi dobre uzupełnienie dla bardzo cienkich laptopów z ograniczoną liczbą złączy.

- Coraz więcej osób decyduje się na pracę przy wykorzystaniu rozwiązań mobilnych. Ten trend sprawił, że na rynku pojawiło się zapotrzebowanie na wyświetlacze, które zarówno zwiększą powierzchnię roboczą, jak również umożliwią łatwe podpięcie dodatkowych urządzeń. 21,5-calowy monitor PHILIPS podpinany jest w szybki sposób za pomocą kabla USB, oferując przy tym wysokiej jakości obraz i żywe kolory dzięki matrycy AH-IPS - mówi Thomas Schade, wiceprezes MMD w Europie.

Dzięki zastosowaniu technologii Flicker-Free oczy użytkownika mniej się męczą, ponieważ migotanie podświetlenia ekranu na wszystkich poziomach jasności zostało mocno ograniczone. Regulowana podstawa SmartErgoBase umożliwia swobodne dostosowanie wysokości i kątów nachylenia ekranu do potrzeb użytkownika.

Sugerowana przez producenta cena detaliczna monitora Philips 221S6QUMB wynosi 799 zł brutto. Urządzenie objęte jest trzyletnią gwarancją producenta w systemie door-to-door.