Motorola Solutions ogłosiła, że odsprzedaje swój dział Enterprise Mobility Solutions za 3,45 mld dolarów. Motorola Solutions sprzeda swój dział Enterprise firmie Zebra Technologies.Transakcja została zaakceptowana przez zarządy obydwu przedsiębiorstw i ma zostać sfinalizowana z końcem tego roku.

TechCrunch informuje, w ramach transakcji, dokonanej w całości za gotówkę, do Zebra Tech dołączą pracownicy działu korporacyjnego Motorola Solutions, czyli ponad 4500 osób. Przejecie zostało już zatwierdzone przez zarządy obydwu firm - pozostaje jedynie oczekiwanie na zgodę odpowiednich organów państwowych.

Nabycie przez firmę Zebra działu Enterprise od firmy Motorola Solutions pozwoli jej na wejście na nowe rynki. W ramach transakcji Zebra nabędzie nowe produkty i technologie. Zakup pozwoli firmie na wprowadzanie innowacji produktowych, zacieśnianie współpracy z klientami i partnerami oraz osiągnięcie pozycji wiodącego dostawcy innowacyjnych rozwiązań łączących mobilność, analizę danych i technologie chmurowe.

Najważniejsze informacji o transakcji
  • Zebra Technologies zapłaci Motoroli Solutions 3,45 miliarda dolarów za nabycie jej działu Enterprise
  • Kluczowe zasoby podlegające transakcji obejmują technologie z grup: komputerów mobilnych dla przedsiębiorstw, rozwiązań do rejestrowania danych i RFID oraz dział usług serwisowych dla przedsiębiorstw
  • W ramach transakcji do firmy Zebra ma przejść około 4500 pracowników firmy Motorola Solutions, w tym Girish Rishi, Bob Sanders (Global Enterprise Solutions) oraz Jim Welch (Global Enterprise Sales)
  • Około 3300 przyznanych patentów oraz zgłoszonych wniosków patentowych zostanie przekazanych firmie Zebra w ramach transakcji
  • Motorola Solutions ma zamiar przekazać większość przychodów z transakcji swoim udziałowcom w odpowiednim czasie