LG rozpoczyna standaryzację funkcji UX (User Experience) - które pojawiły się po raz pierwszy w modelu LG G3 - w większości smartfonów i tabletów klasy podstawowej oraz średniej wprowadzonych na rynek w drugiej połowie 2014 roku.

Debiutujące w maju 2014 roku funkcje UX LG G3 zostały pozytywnie przyjęte zarówno przez klientów, jak i ekspertów z branży, wśród których wielu wyraziło uznanie pod adresem przyjaznych dla użytkowników usprawnień. Model LG G3 docenili również sędziowie Red Dot Communication Design Award 2014, przyznając mu w sumie trzy nagrody w kategorii "Best of the Best" ("Najlepszy z najlepszych") za intuicyjne funkcje UX.

Naszym podstawowym założeniem przy tworzeniu funkcji UX modelu G3 było uproszczenie sposobu korzystania ze złożonych technologii i dostarczenie pozytywnych wrażeń użytkownikom naszych urządzeń. Wprowadzenie tych funkcji jako standardu produktów mobilnych jest naturalnym skutkiem naszego dążenia do tego, aby każde urządzenie marki LG było niepowtarzalne i miało charakter kategorii premium
- stwierdził dr Jong-seok Park, Prezes i CEO LG Electronics Mobile Communications Company

Jedną z funkcji UX, która zostanie wprowadzona w smartfonach LG podstawowej i średniej klasy, jest uproszczone menu aparatu wyświetlające tylko najczęściej używane opcje. Jedną z jego kluczowych zalet jest Touch & Shoot umożliwiająca szybkie i intuicyjne uchwycenie wyjątkowych momentów za pomocą jednego dotknięcia w dowolne miejsce wyświetlacza. W ten sposób czasochłonny dwustopniowy proces łapania ostrości i zwalniania migawki jest sprowadzony do zaledwie jednego dotknięcia palcem. Za pośrednictwem opcji Gesture Shot, robienie "selfie" staje się proste i przyjemne. Otwarcie i zamknięcie ręki przed obiektywem uruchamia trzysekundowy samowyzwalacz, który pozwala nam na wykonanie fantastycznych i do tego ostrych zdjęć samym sobie. Z kolei Clean View oferuje pełny i przejrzysty interfejs podglądu dzięki usunięciu z ekranu wszystkich ikon menu aparatu.

Kolejną funkcją UX, która stanie się standardem dla urządzeń mobilnych LG będzie Smart Keyboard - system redukujący ilość błędów przy wprowadzaniu znaków nawet do 75% poprzez monitorowanie i analizowanie zwyczajów użytkownika oraz "odgadywanie", co chce napisać. Klawiaturę można dopasować do rozmiaru palców, a sugerowane słowa, pojawiające się nad klawiaturą, wprowadza się wykonując zaledwie gest kciukiem. Poszczególne klawisze można spersonalizować na podstawie najczęściej wykorzystywanych symboli, aby pisanie było jeszcze szybsze.. Długie przytrzymanie klawisza spacji i przesunięcie palcem w lewo lub w prawo zmienia pozycję kursora, umożliwiając w ten sposób szybszą edycję.

[Łukasz Szewczyk]