Nvidia zaprezentowała podczas tegorocznego GDC GeForce'a GTX Titan X, który ma objąć stanowisko najwydajniejszej, jednoprocesorowej karty graficznej na rynku.

Podczas wydarzenia padły słowa, że będzie to "najbardziej zaawansowane GPU, jakie kiedykolwiek stworzono". Model ten oparty jest na architekturze Maxwell GM200 i posiada 12 GB pamięci GDDR5 o 384-bitowym interfejsie. Sam GPU został zbudowany z 8 miliardów tranzystorów, który najprawdopodobniej został wyposażony w 3072 rdzenie CUDA i 192 jednostki teksturujące i 96 jednostek rasteryzujących. Zegary powinny wynosić około 1000 MHz dla układu graficznego i 7000 MHz dla pamięci. Więcej informacji Nvidia powinna zdradzić już podczas konferencji GPU Technology Conference, która odbędzie się za dwa tygodnie.
Przede wszystkim zmianie uległ wizerunek karty, a producent odszedł od srebrnej kolorystyki i GeForce GTX Titan X prezentuje się w głębokiej czerni, która nadaje mu swoistego uroku. Warto zauważyć, że na obudowie nie ma litery "X", która stanowi oznaczenie tej konkretnej karty. Zostawiono wyłącznie sam napis "Titan".