Okulary Google Glass były jeszcze niedawno promowane jako urządzenie, które pozwoli zmienić sposób postrzegania świata. Niestety z uwagi na liczne złe opinie wycofano się z tego projektu. Prace nad nimi nadal trwają, ale na rynek mogą one powrócić jeszcze w tym roku pod nazwą Project Aura.

Niepowodzenie Google Glass upatruje się głównie w bardzo wysokiej cenie zestawów deweloperskich i wyglądu sprzętu. Poza tym wiele instytucji zabroniło ich używania z uwagi na możliwość nielegalnego nagrywania filmów czy prezentacji. Z uwagi na to Google odpuściło temat, ale nie wycofało się całkowicie z projektu. Gigant potrzebuje czasu na jego dopracowanie. Jak zakończą się prace, to mamy poznać nowy Project Aura.

Nazwa ta kojarzy nam się z Project Ara, ale te dwa urządzenia nie są raczej związane ze sobą. Poza nazwą, zmieniono również pracowników, którzy wspierają rozwój okularów. Są to głównie osoby pracujące do tej pory dla Amazona, którzy działali przy smartfonach z serii Fire. Project Aura ma być do końca realizowany przez Google i nie zostanie przeniesiony do firmy Alphabet.