Messenger to z pewnością jedna z najdynamiczniej rozwijających się aplikacji na świecie. Twórcy raz po raz wprowadzają doń duże aktualizacje, z których niemal każda poza standardowymi, enigmatycznymi "usprawnieniami działania" przynosi coraz to nowe możliwości. Właśnie dołączyła do nich kolejna.

Sztab programistów Marka Zuckerberga rozszerzył możliwości swojego komunikatora o funkcję grupowych wideorozmów. Maksymalna ilość uczestników jest imponująca i mamy nadzieję, że wystarczy dla nawet najbardziej wymagających. W jednym momencie w rozmowie może brać udział aż 50 osób, z czego 6 najaktywniejszych będzie wyświetlać się na ekranie urządzenia osoby prowadzącej konferencję. Pozostali będą mogli obserwować i słuchać, ale także wypowiadać się przy pomocy połączenia głosowego.

Z funkcji korzystać można zarówno przy użyciu WiFi jak i transmisji danych u operatora. Poza ewentualnymi kosztami za transmisję danych wideorozmowy będą oczywiście darmowe.

Aktualizacja wprowadzająca nową funkcjonalność jest już dostępna dla wszystkich użytkowników, więc bez problemu możecie przetestować ją samodzielnie już dziś. Koniecznie dajcie znać jak wrażenia!