Troszkę ponad trzy lata temu, w trakcie DICE 2013 Gabe Newell i J.J. Abrams ujawnili po raz pierwszy, że zamierzają nawiązać współpracę, której efektem miały być filmowe ekranizacje serii gier Valve Software, takich jak Half-Life oraz Portal. Od tamtego czasu było wokół tej sprawy tak cicho, że zapewne wielu internautów, a w tym graczy, mogło o tej zapowiedzi całkowicie zapomnieć.
W ostatnich latach J.J. Abrams miał sporo pracy w branży filmowej. Na jego koncie są m.in. kolejne części filmó Star Trek oraz Star Wars. Od niedawna Abrams promuje swoje najnowsze dzieło - 10 Cloverfield Lane. W udzielonym parę dni temu wywiadzie, J.J. Abrams po raz pierwszy od długiego czasu wrócił do tematu ekranizacji wspomnianych gier i ujawnił, że co prawda oba projekty nie są jeszcze gotowe, ale są w opracowaniu.

Abrams powiedział, że na potrzeby ekranizacji Half-Life oraz Portala ma już zaangażowanych scenarzystów, którzy pracują nad fabułami dla obu produkcji. Wygląda więc na to, że projekty kinowych ekranizacji kultowych gier Half-Life i Portal nie zostały porzucone, choć na ich kinowe debiuty prawdopodobnie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, skoro najwyraźniej żaden z nich nie wszedł w fazę kręcenia materiału.

Warto wspomnieć o tym, że seria Half-Life i Portal osadzone są w tym samym uniwersum i można dość śmiało przyjąć, że fabuły obu filmów mogą być ze sobą mocno powiązane. W trakcie wywiadu J.J. Abrams wspomniał nawet o krótkometrażowej produkcji Portal - No Escape z 2011 roku. Film ten uzyskał bardzo dobre opinie wśród graczy. Do dziś obejrzano go ponad 17 milionów razy