To już pewne! Do Polski wkracza internetowa platforma telewizyjna Horizon TV. W ramach promocji, dostęp do nowej usługi dla abonentów telewizji cyfrowej w UPC Polska będzie bezpłatny przez dwa miesiące.

W środę (20 maja 2014 roku) odbędzie się konferencja prasowa, na której zaprezentowana zostanie nowa platforma multimedialna Horizon TV.

Z pierwszych informacji wynika, że w ramach promocji nowej platformy Horizon TV operator przygotuje specjalną ofertę. W ramach tzw. "okna otwartego" abonenci UPC Polska posiadający telewizję cyfrową Select lub Max oraz usługę Internetową będą mogli korzystać z Horizon TV za darmo do końca lipca 2014 roku. Po tym okresie abonenci, którzy w czasie promocji chociaż raz skorzystali z Horizon TV (i ja aktywowali) będą ponosić opłaty zgodnie z cennikiem usługi. Zaznaczmy jednak, że z usługi będzie można zrezygnować w każdej chwili.

Początkowo platforma Horizon TV w Polsce będzie oferowała klientom UPC Polska głównie dostęp do usług telewizyjnych w komputerze, laptopie, smartfonie oraz na tablecie. W ramach usługi Horizon TV dostępnych będzie prawie 100 kanałów telewizyjnych nadawanych na żywo, w tym: 100 kanałów można oglądać w domu (w ramach sieci Internet UPC), natomiast ponad 70 kanałów można oglądać poza domem (czyli w ramach sieci Internet od innych dostawców). Jak tłumaczy operator, różnice wynikają z ograniczeń licencyjnych od niektórych dostawców. Liczba dostępnych kanałów zależy od posiadanego pakietu. Horizon TV zapewni także dostęp online do oferty VOD. Docelowo w ofercie dostępne mają być także dekodery dostosowane do obsługi multimedialnego centrum Horizon TV.

Po oficjalnym uruchomienia, nowa platforma ma być dostępna pod adresem www.horizon.tv
[Łukasz Szewczyk]