Firma HP planuje wprowadzić do sklepów nowy model komputera All in One, który otrzyma nazwę Sprout. Urządzenie będzie zdecydowanie wyróżniało się na tle innych urządzeń, ponieważ sterowanie ma odbywać się przy pomocy kamerki z projektorem, które stworzą z naszego biurka interaktywne środowisko.
HP Sprout jest jednak pierwszym komputerem, który ma zastąpić klawiaturę lub myszkę.

HP Sprout składa się z kilku elementów. Nad 23-calowym monitorem umieszczona jest kamera oraz mały projektor, który rzutuje obraz na specjalną matę dotykową. To głównie za jej pomocą wchodzimy w interakcję z komputerem. W razie potrzeby przejmuję ona rolę touchpada, w innych momentach korzystamy z niej jak z wirtualnej klawiatury. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej - sposobów na wykorzystanie zestawu mata plus projektor jest o wiele więcej.

HP Sprout to świetny komputer dla samozwańczych grafików, projektantów, którzy w łatwy, intuicyjny i naprawdę przyjemny sposób będą mogli się bawić w tworzenie. Na dodatek wykorzystując do tego przedmioty, które ma się pod ręką. Twórcy HP Sprout zadbali też o to, by był to całkiem niezły sprzęt pod względem technicznym. Na pokładzie mamy procesor Intel i7-4790S, kartę graficzną GeForce GT 745A oraz 8 GB RAM.

Sprout trafi na sklepowe półki już 9 listopada. Będzie kosztował 1899 dolarów, czyli około 6300 złotych.