Huawei oficjalnie zaprezentowało swój pierwszy smartwatch i trzeba przyznać, że propozycja chińskiego koncernu to zdecydowanie jeden z ładniejszych zegarków wykorzystujących platformę Android Wear.

Największym atutem inteligentnego zegarka Huawei jest jego wygląd - klasyka wzornictwa w połączeniu ze skórzanym paskiem lub metalową bransoletą do wyboru, nadaje mu wyjątkowego charakteru, a tego brakuje niektórym produkcjom, które bardziej przypominają zabawki, niż zaawansowane technologicznie urządzenie.
Huawei wybrał okrągły wyświetlacz. Średnica tarczy nowego Huawei to 42 mm, a całość sprawia wrażenie o wiele smuklejszego niż dowolna konkurencja. Zegarek będzie oferowany w trzech wersjach kolorystycznych - czarnej, srebrnej i złotej. Czas i powiadomienia sprawdzimy na 1.4-calowym wyświetlaczu AMOLED o rozdzielczości 400 x 400 pikseli. Pod spodem nie zabraknąć ma czujników pracy serca - już kolejnego standardu na rynku smart watchy.

Dzięki 6-osiowy sensor odbierzemy emaila, SMSa lub powiadomienie o nieodebranym połączeniu. Zegarek jest kompatybilny z Androidem w wersji 4.3 lub nowszą. O sprawność działania dba procesor Qualcomm Snapdragon o częstotliwości taktowania 1.2GHz i 512MB pamięć RAM. Łączność zapewnia technologia Bluetooth w wersji 4.1.