Firma iiyama wprowadza na polski rynek 30-calowy monitor przeznaczony dla grafików i projektantów. iiyama XB3070WQS-B1 został wyposażony w nowoczesną matrycę typu AH-IPS o rozdzielczości WQS (2560 x 1600 punktów), która zapewnia wierne odwzorowanie szerokiej palety barw.

Zastosowana w monitorze technologia AH-IPS (Advanced High-Performance In-Plane Switching) w połączeniu z podświetleniem LED posiada kąty widzenia 178° w poziomie i 89° w pionie oraz wyświetlanie 109% palety barw AdobeRGB, 146% sRGB i 104% NTSC. System regulacji kąta nachylenia ekranu (17° w górę, 45° w lewo; 45° w prawo) oraz wbudowany w stopkę system HAS umożliwiający regulację wysokości ekranu do 107 mm to cechy poprawiające komfort obsługi monitora.

Dzięki rozdzielczości monitora 4.1 megapixeli (WQS) dopasowanej do 30 cali ekranu, równoczesna praca z wieloma aplikacjami jest teraz niezwykle intuicyjna. Znika konieczność korzystania ze stanowisk wielomonitorowych, a zarządzenie pracą i zadaniami staje się łatwiejsze oraz bardziej efektywne. Projektanci iiyamy zatroszczyli się także o profesjonalny wygląd monitora - minimalistyczny kształt oraz czysta forma urządzenia wkomponują się we wnętrze każdego biura, pracowni, czy domu.

Komfort pracy zapewnia system regulacji kąta nachylenia ekranu oraz wbudowany w stopkę system HAS umożliwiający regulację wysokości ekranu do 107 mm. Monitor dysponuje cyfrowymi wejściami sygnału (DVI-D, HDMI, DisplayPort, oraz analogowym wejściem VGA, umożliwiającym podłączenie monitora do starszych typów urządzeń. Monitor posiada 3 lata gwarancji z opcją wydłużenia do 5 lat. Produkt iiyama XB3070WQS-B1 jest obecnie dostępny na rynku, a jego cena wynosi ok. 3500 zł.