Intel, podczas odbywające się właśnie targach Computex, zaprezentował aż dziesięć nowych procesorów opartych o architekturę Broadwell.

Procesory Intel Broadwell bazują na starej mikroarchitekturze Haswell, ale są wykonane w nowym, 14-nanometrowym procesie technologicznym. Powinniśmy się więc spodziewać jeszcze wyższej wydajności, przy jednoczesnym obniżeniu poboru energii elektrycznej - w przypadku wersji mobilnych cecha ta wpłynie również na długość pracy urządzeń na wbudowanej baterii. Producent chwali się znacznym wzrostem wydajności w grach, aczkolwiek sam procesor też zapewnia wyższe osiągi.

Połowa z tych procesorów jest przeznaczona do segmentu niewielkich urządzeń mobilnych i innych gadżetów, dwa są dla komputerów stacjonarnych z gniazdem LGA 1150, a trzy to układy BGA. CPU posiadają IGP Iris 6200 Pro, która zgodnie z zapewnieniami Intela oferuje dwa razy większą wydajność grafiki 3D w stosunku do poprzedniej i obecnej generacji Intel HD Graphics. W porównaniu do HD Graphics 4600 wydajność wzrosła o 20%, a w porównaniu z HD Graphics 5500 - o 100%.

Najciekawszym z desktopowych układów jest mający kosztować 365 dolarów procesor i7-5775-C, który ma mieć dwukrotnie wydajniejszy moduł graficzny, co ma się przełożyć na wydajniejsze o 35 proc. przetwarzanie multimediów. Wsród CPU dla urządzeń mobilnych wyróżnia się Core i7-5950HQ z czterema rdzeniami i częstotliwością pracy 2.9/3,8GHz. Układ ma być też bardziej energooszczędny i dostępny dla partnerów OEM w cenie 623 dolarów.