Mamy kolejne informacje na temat procesorów Intel Skylake-Y, które są przeznaczone do tabletów hybrydowych. Do sieci wypłynęło porównanie 5-watowej wersji Skylake-Y, którą porównano z Broadwell-Y.

Intel podaje, że nowa platforma będzie zapewniała o 60% mniejszy pobór mocy, niż to było w przypadku układów Core M-5Y10. Tym samym mamy mieć możliwość odtwarzania filmu na zasilaniu bateryjnym o 35% dłużej niż do tej pory. Niebiescy do swoich wewnętrznych testów wykorzystali tak samo skonfigurowane platformy i akumulatory. Jeżeli takie dane okażą się prawdziwe, to powinniśmy być zadowoleni. Z drugiej strony dziwi nas tak mocna poprawa sprawności, bowiem nowe układy Skylake będą wykonane w tej samej litografii 14 nm, co Broadwelle. Widocznie zmiany są możliwe, a do nich przykłada się wciąż silna konkurencja z układami ARM, które dominują na rynku tabletów i smartfonów.

Powyższe wyniki dotyczą jednak wciąż próbek inżynieryjnych, a nie końcowym produktom, dlatego możliwa jest jeszcze poprawa wydajności. Nowe Skylake-Y powinny zacząć pojawiać się na rynku pod koniec tego roku.