Interia.pl umożliwia swoim użytkownikom kolorystyczne wyróżnianie komentarzy pod artykułami w serwisach Fakty.interia.pl, Sport.interia.pl oraz Moto.interia.pl. Dzięki nowej funkcji można zwiększyć zainteresowanie czytelników wpisem oraz uzyskać większą liczbę odpowiedzi i ocen.

Aby wyróżnić wypowiedź pod danym artykułem, wystarczy wysłać SMS (na numer 70040) o treści KOLOR. W odpowiedzi użytkownik otrzyma specjalny KOD do wpisania przy wybranym komentarzu. Całkowity koszt wysyłki SMS-a to zaledwie 62 grosze.

Opcja wyróżnienia komentarza pozwala na oznaczenie tłem nie tylko własnego wpisu, ale również takiego, który po prostu nam się spodobał i na który według nas warto zwrócić uwagę
- tłumaczy Piotr Olechniewicz, Kierownik Działu Aktywizacji Treści.

Najczęściej wyróżniane wpisy są dodatkowo promowane poprzez zamieszczenie ich na stałe na samym szczycie listy komentarzy. Takie rozwiązanie daje użytkownikom możliwość popierania wartościowych opinii i pozyskania większej liczby czytelników.

Już w zeszłym roku portal Interia.pl wprowadził wyróżnianie komentarzy na Forum (www.forum.interia.pl) w ramach systemu premiowego dla naszych użytkowników, stąd pomysł, aby takie rozwiązanie wdrożyć również na innych stronach portalu.Ogromna liczba komentarzy pod artykułami powoduje, że te najbardziej wartościowe giną w tłumie innych wpisów. Za pomocą wyróżnień można nie tylko jednorazowo wypromować własny komentarz, ale również zwrócić uwagę czytelników na merytoryczne wypowiedzi innych użytkowników
- mówi Piotr Olechniewicz.

Oznaczanie tłem komentarzy wpływa również pozytywnie na zaangażowanie internautów, którzy zaczynają konkurować ze sobą o najlepszą pozycję pod artykułem.

[Łukasz Szewczyk]