Już jutro spodziewamy się prezentacji nowego iPada Air. Tymczasem Ming Chi Kuo - analityk KGI Securities informuje, że dostępność tabletu może być w tym roku ograniczona. Kuo sugeruje, że partnerzy Apple będą w stanie dostarczyć do końca roku około 7-9 mln egzemplarzy urządzenia, a więc znacznie mniej niż rok temu, gdy było to 12 mln sztuk.

To oznacza, że w tym roku może dojść do podobnej sytuacji, z jaką mieliśmy do czynienia w zeszłym w przypadku iPada mini z ekranem Retina, na którego też trzeba było czekać tygodniami.

Konferencja Apple odbędzie się już jutro, po godzinie 19:00 naszego czasu. iPad Air 2 doczeka się nieco zmodyfikowanej obudowy, w której zmianie ulegną przyciski oraz otwory na głośniki. Obudowa ma być nieco cieńsza. Tablet ma mieć lepsze Wi-Fi 802.11ac oraz udoskonalony modem LTE. Spodziewamy się złotego wariantu obudowy, który znamy z iPhone'ów 5s i 6. Na wyposażeniu tabletu ma pojawić się lepszy aparat fotograficzny iSight. Całkiem możliwe, że Apple umieści w tablecie ekran Retina HD o większej rozdzielczości, który ma być pokryty powłoką antyrefeksyjną. Sercem iPada Air 2 ma być udoskonalony procesor Apple A8X z lepszą grafiką, który będzie wspomagany przez 2 GB pamięci RAM. Urządzenie będzie pracować w oparciu o system iOS 8.1.