Japoński blog Macotakara opublikował nowe informacje na temat iPada mini 4. Nowy tablet Apple z 7,9-calowym ekranem ma być w rzeczywistości zminiaturyzowanym iPadem Air 2 z 2014 roku.

iPad mini 4 ma mieć obudowę o grubości 6,1 mm (jak iPad Air 2) i jeden rząd z otworami na głośniki. Spodziewamy się również implementacji kamery iSight 8 Mpix, która pojawiła się w iPadzie Air 2 oraz powłoki antyodblaskowej na ekranie.

Macotakara dodaje, że jesienią możemy spodziewać się nawet trzech nowych iPadów. Poza 12,9-calowym iPadem Pro i wspomnianym iPadem mini 4, ma to być iPad Air 3. Jest to o tyle ciekawe, że niedawno pojawiły się plotki, że Apple w tym roku nie planuje odświeżyć 9,7-calowego iPada, który w zeszłym roku otrzymał naprawdę wiele udoskonaleń. Nawet jeśli iPad Air 3 pojawi się, to nie spodziewajmy się szału. Zapewne pojawi się tylko nowszy procesor A9(X?) i to w zasadzie wszystko.

Premiery nowych iPadów spodziewamy się jesienią tego roku. Ich ceny nie są znane. Warto dodać, że zeszłoroczny iPad mini 3 mocno rozczarował. Względem iPada mini 2 z 2013 roku doczekał się jedynie implementacji przycisku Touch ID, co pozostawiło niedosyt. Apple jednak od zawsze bardziej skupiało się na 9,7-calowych iPadach. Z prostej przyczyny. Ten sprzedają się znacznie lepiej niż iPady mini.