Kazam wprowadza na polski rynek wyjątkowo wytrzymały model Life R5. Telefon jest odporny na brud, kurz, uszkodzenia, a także wodę.

Kazam Life R5 to telefon dedykowany dla osób, które ze względu na charakter swojej pracy lub aktywnego trybu prowadzonego życia, potrzebują bardzo wytrzymałego telefonu. Life R5 wyposażono w 2-calowy pokryty powłoką odporną na zarysowania wyświetlacz o rozdzielczości 240x320. Dla osób pracujących w głośnym otoczeniu lub chcących ukryć miejsce swojego przebywania, dodatkowym udogodnieniem jest funkcja redukcji szumów i możliwość ustawienia odgłosów w tle podczas rozmowy.

Obudowa telefonu spełnia normy IP67 - jest odporna na brud i kurz oraz pozostaje wodoszczelna do 30 min na głębokości do 1 metra. Ponadto, producent zwiększył poziom odporności o dodatkowe cechy, np. wytrzymałość na upadek z wysokości 2 metrów oraz wytrzymałość na nacisk do 1,5 tony.

Obudowa wykonana jest z materiałów antypoślizgowych, by można było bezpiecznie chwycić telefon mokrą ręką lub przez rękawiczkę. Wbudowany aparat główny 2 MPix umożliwia wykonywanie zdjęć i rejestrowanie nagrań wideo. Natomiast uproszczona wersja czytnika e-booków pozwala na bieżący podgląd materiałów szkoleniowych, prezentacji czy tekstów, co przydaje się podczas pracy poza biurem. Bateria ma pojemność 2500 mAh, co biorąc pod uwagę niewielki ekran powinno zapewnić w miarę długą pracę.

Bateria o pojemności 2500 mAh zapewnia długi czas pracy telefonu, bez konieczności dodatkowego zasilania (nawet do 2 miesięcy). Sugerowana cena detaliczna: 299 zł