Firma Modecom wprowadza na rynek Modecom FreePC - kieszonkowych rozmiarów komputera z systemem operacyjnym Windows.

Modecom FreePC to mieszczący się w dłoni, kompaktowych rozmiarów mini komputer. Użytkownicy mogą podłączyć FreePC, bezpośrednio do portu HDMI, aby błyskawicznie zamienić swój telewizor lub monitor w pełnowartościowy komputer osobisty lub Smart TV z systemem Windows.

W miniaturowych rozmiarach obudowie zamknięto podzespoły, które czynią z Modecom FreePC w pełni funkcjonalny komputer klasy PC kontrolowany przez system operacyjny Microsoft Windows 8.1 i wystarczający do wykonywania podstawowych zadań. Urządzenie jest napędzane przez szybki, wydajny czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735F taktowany częstotliwością do 1.83 GHz.

Modecom FreePC działa pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8.1, co czyni z niego wyjątkowo wydajne narzędzie do biura, edukacji, czy użytku domowego. Modecom FreePC wyposażony jest ponadto 2GB pamięci RAM, 16GB wewnętrznej pamięci flash, 1 x port micro USB 2.0, 1 x port full USB 2.0, Bluetooth 4.0 (do podłączenia urządzeń wskazujących: myszka, klawiatura). Dodatkowo wbudowany czytnik kart SD pozwoli rozszerzyć przestrzeń dyskową o kolejne 64GB.

Sugerowana cena Modecom FreePC: 599 zł/brutto.

[Łukasz Szewczyk]