Kingston IronKey Vault Privacy 50 to najwyższej klasy pamięci USB, które zapewniają bezpieczeństwo klasy biznesowej dzięki 256-bitowemu szyfrowaniu sprzętowemu AES z certyfikatem FIPS 197 w trybie XTS i zawierają zabezpieczenia przed BadUSB z cyfrowo sygnowanym oprogramowaniem układowym oraz przed atakami łamania haseł metodą brute force. Seria VP50 jest również zgodna z wytycznymi TAA. Ponieważ jest to zapis zaszyfrowany pod fizyczną kontrolą użytkownika, seria VP50 ma przewagę nad korzystaniem z Internetu i usług w chmurze w celu ochrony danych.

Vault Privacy 50 obsługuje opcję wielu haseł (administrator, użytkownik i jednorazowe odzyskiwanie) z trybami haseł złożonych lub wyrażeń hasłowych. Zwiększa to możliwość odzyskania dostępu do danych w przypadku zapomnienia jednego z haseł. Tryb tradycyjny hasła złożonego pozwala na hasło od 6-16 znaków przy użyciu 3 z 4 rodzajów znaków. Nowy tryb wyrażenia hasłowego pozwala na wprowadzenie numeru PIN, zdania, listy słów, a nawet tekstu o długości od 10 do 64 znaków. Administrator może aktywować użytkownika i hasło jednorazowego odzyskiwania lub zresetować hasło użytkownika, aby przywrócić dostęp do danych. Aby ułatwić wprowadzanie hasła, można włączyć symbol oka i wyświetlić wprowadzone hasło, zmniejszając liczbę literówek prowadzących do nieudanych prób logowania. Ochrona przed atakami metodą brute force blokuje hasła użytkownika lub hasła jednorazowego odzyskiwania po 10 nieprawidłowych hasłach wprowadzonych z rzędu, a także kryptograficznie usuwa dysk, jeżeli hasło administratora zostanie wprowadzone niepoprawnie 10 razy z rzędu.


Aby chronić się przed potencjalnym złośliwym oprogramowaniem w niezaufanych systemach, zarówno administrator, jak i użytkownik mogą ustawić tryb tylko do odczytu, co zabezpiecza dysk przed zapisem; wbudowana klawiatura wirtualna chroni ponadto hasła przed oprogramowaniem typu keylogger lub screenlogger.

Dzięki certyfikatowi FIPS 197 i zgodności z wymogami TAA, organizacje mogą dostosowywać i konfigurować dyski serii VP50 z identyfikatorem produktu (PID) do integracji ze standardowym oprogramowaniem do zarządzania punktami końcowymi w celu spełnienia wymagań korporacyjnych IT i bezpieczeństwa cybernetycznego poprzez program dostosowywania firmy Kingston..

Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą używać roli administratora do lokalnego zarządzania swoimi dyskami, np. stosować rolę administratora do konfigurowania lub resetowania haseł użytkowników lub generowania haseł jednorazowego odzyskiwania, przywracania dostępu do danych na zablokowanych dyskach i zapewniania zgodności z przepisami prawa i regulacjami, gdy wymagane są techniki dochodzeniowe.

  • Certyfikat FIPS 197 z 256-bitowym szyfrowaniem XTS-AES
  • Ochrona przed atakami metodą brute force i BadUSB
  • Opcja wprowadzenia wielu haseł z trybami haseł złożonych/wyrażeń hasłowych
  • Nowy tryb wyrażeń hasłowych
  • Ustawienia trybu podwójnego tylko do odczytu (ochrona przed zapisem)
  • Lokalne zarządzanie dyskami dla małych i średnich przedsiębiorstw
Produkt niebawem dostępny w sprzedaży