Projekt konsoli do gier tworzony wspólnie przez Sony i Nintendo to legenda pobudzająca wyobraźnię graczy już od końcówki lat osiemdziesiątych. Do wprowadzenia na rynek konsoli Nintendo PlayStation nigdy niestety nie udało się doprowadzić, ze względu na porzucenie współpracy przez Nintendo. Czasy te nie minęły jednak bez śladu...
O istnieniu prototypu konsoli słyszeć można było od dawna, jednak jej istnienie zostało ujawnione stosunkowo niedawno, bo w roku 2015. Do tego czasu Nintendo PlayStation pozostawało raczej czymś w rodzaju Yeti w świecie gier wideo.

Samo istnienie prototypu budziło duże emocje, jednak niestety urządzenia nie dało się używać. Jego naprawy podjął się Ben Heckendorn, któremu niedawno w końcu udało się doprowadzić sprzęt do stanu używalności!

Jak relacjonuje Heckendorn, w procesie naprawy kluczową rolę odegrała wymiana zniszczonych kondensatorów oraz dokonanie kilku poprawek laminatu. Konsola działa i teoretycznie w pełni nadaje się do grania. Problem jednak w tym, że nie ma na niej w co grać...

Można jednak przypuszczać, że na świecie nie zabraknie entuzjastów, którzy w oparciu o znajomość pełnej specyfikacji urządzenia podejmą się stworzenia kompatybilnych produkcji. Naprawa Nintendo PlayStation to z pewnością dobry początek. ;)