Samsung ciągle produkuje więcej smartonów z androidem niż wszystkie inne korporacje razem wzięte. Ale czas na zmiany LG chce zaprezentować swojego flagowca LG G3 z mega rozmachem. Na 27 maja szykowana jest konferencja prasowa, która odbędzie się pod hasłem "To be simple is to be Great". Odbędzie się ona równolegle w 6 dużych miastach: Seul, Singapur, Nowy Jork, San Francisco, Istambuł i Londyn (gdzie Warszawa?).

Wskazuje to że smartfon doczeka się szybkiej i międzynarodowej premiery. Wiemy już że urządzenie ma display 2K i procesor Snapdragon 801, ulepszony foto-aparat oraz prawdopodobnie zachowano fizyczne przyciski na tylnym panelu. Wydaje się że nadchodzący G3 to jeden z najbardziej wyczekiwanych smartfonów na rynku, urządzenie ma być dostępne w handlu już w najbliższym kwartale.

Na nadchodzącej konferencji ujawniony zostanie prawdopodobnie smartwatch LG o nazwie G Watch, obsługiwany przez system Android Wear. Jego cena wynosić ma 199EUR, czyli 100EUR mniej niż Gear 2 od Samsunga, jego debiut spodziewany jest na czerwiec.