Urządzenie LG G4 coraz częściej jest na ustach całej branży GSM. Dowiedzieliśmy się już jak urządzenie będzie wyglądało, a także poznaliśmy jego specyfikację techniczną. Teraz przyszedł czas na poznane ceny.

Okazuje się, że LG G4 będzie jednak trochę droższy niż się spodziewaliśmy. Smartfon pojawił się w przedsprzedaży u operatorów SKTelecom, LG U+ oraz KT z Korei Południowej. Tam jego cena ma wynosić 825 dolarów, czyli nawet więcej od Galaxy S6 Edge. LG szybko zareagowało na ujawnioną cenę i podało, że nie jest ona jeszcze wiążąca, chociaż ostateczna nie będzie znacząco odbiegać od tej, którą ujawniono. Zapewne oznacza to, że LG G4 będzie trochę tańszy, bowiem zawsze w przedsprzedaży ceny produktów przed rynkowymi debiutami są podwyższane. Obstawiamy, że G4 będzie kosztował około 800 dolarów.

Podana cena wydaje nam się bardzo wysoka, ponieważ LG w swoim urządzeniu zrezygnowało z procesora Snapdragon 810, a zastosowało Snapdragona 808. Poza tym na jego pokładzie znajdzie się 3 GB pamięci RAM, bateria o pojemności 3000 mAh, aparat cyfrowy 16 MPix oraz system operacyjny Google Android 5.1 "Lollipop".