LG wprowadza niecodzienny smartfon z klapką. LG Wine Smart dysponuje 3,5-calowym wyświetlaczem HVGA oraz klasyczną klawiaturą.

LG Wine Smart na rynku koreańskim wypuszczony został jako model dla osób starszych i urządzenie ze średniej półki cenowej. Posiada jeden 3,5-calowy wyświetlacz dotykowy IPS o rozdzielczości 320 x 480 pikseli. Za jego wydajność odpowiada czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz, wspierany przez 1 GB pamięci RAM. Jest także 4 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć. Całość pracuje pod kontrolą Androida 4.4 KitKat.

Smartfon zamknięto w zgrabnej, niewielkiej obudowie, wyposażając go wyłącznie w jeden wyświetlacz. Telefon nie ma zewnętrznego ekraniku, na pokrywie widać tylko niewielką diodę sygnalizacyjna, umieszczoną nieopodal logo Wine Smart. Nieopodal wyświetlacza umieszczono przednią kamerkę VGA, zaś na tylnej ściance urządzenia znalazł się 8-megapikselowy aparat z matrycą CMOS. Mimo stosunkowo małej obudowy, w smartfonie zmieściła się również bateria o pojemności 1700 mAh oraz odbiornik telewizji cyfrowej.

Na razie smartfon został zapowiedziany wyłącznie w Korei Południowej, gdzie do sprzedaży trafi już 26 września. Jego cena nie jest jeszcze znana.