Nokia sprzedając dział urządzeń Microsoftowi nie pozbyła się departamentu zajmującego się mapami. Najnowsza wersja pakietu Here trafi na zegarki Samsunga z systemem Tizen.

Już niedługo mapy te zawitają na flagowe urządzenia Samsunga z systemem Android, oraz inteligentne zegarki z Tizenem. To bardzo ważny krok dla fińskiej firmy i jej aplikacji. Dzięki temu zabiegowi nawigacja ta ma szansę stać się jedną z najpopularniejszych na świecie (w końcu urządzenia Samsunga mają ponad 40% udziału na światowym rynku). Obie firmy zawarły umowę licencyjną dzięki której użytkownicy nie poniosą żadnych kosztów na jej użytkowanie (nie wliczając oczywiście kosztów transmisji danych). Aplikację będzie można pobrać wraz z ukazaniem się Samsunga Gear S.

Po zainstalowaniu HERE na swoim urządzeniu, użytkownik otrzymuje dostęp do map ponad 135 państw z możliwością zapisu offline w celu późniejszego wytyczenia najlepszej trasy do określonego celu. Na razie nic nie wiadomo, czy aplikacja będzie zawierała dodatkowe funkcje tj. City Lens, Drive+, oraz Transit, lecz zapewne niedługo się o tym dowiemy.

Inteligentny zegarek Galaxy Gear S to kolejny smartwatch w ofercie Samsunga, który będzie pracował pod kontrolą systemu Tizen. Producent nie zdecydował się na wykorzystanie platformy Google dla urządzeń z segmentu technologii ubieralnej o nazwie Android Wear. Zamiast tego forsuje swoje własne oprogramowanie. Ważną jego częścią mają być mobilne mapy, ale zamiast popularnego Google Maps wykorzystane zostaną Mapy Here rozwijane przez fińską Nokię.