Frma Pepsioficjalnie potwierdziła chęć wejścia na rynek Pepsi Phone P1, dzięki czemu już oficjalnie możemy mówić na temat jego parametrów technicznych. Oczywiście na tylnej obudowie produktu znalazło się logo firmy, co raczej nie powinno nas dziwić, pozytywnie zaskakuje natomiast obecność czytnika linii papilarnych (nad logo). Podobnie jak pozostałe komponenty, które prezentują się nad wyraz dobrze.

Smartfon wyprodukowała firma Shenzhen Scooby Communication Equipment. Urządzenia posiada ekran o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 1080p pokryty szkłem 2,5D. W środku znajduje się 8-rdzeniowy procesor MediaTek MT6592 taktowany zegarem 1,7 GHz, 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia jej kartami microSD. Główny aparat wykonuje zdjęcia o rozdzielczości 13 MPix (f/2.0, 1/3.06"), a przedni o rozdzielczości 5 Mpix. Oprócz tego smartfon posiada łączność LTE, funkcję dual SIM (druga karta wkładana jest do gniazda kart pamięci) i czytnik linii papilarnych. Za zasilanie odpowiada akumulator o pojemności 3000 mAh, a całość pracuje pod kontrolą dido OS, systemie opartym na Androidzie 5.1. Wymiary modelu to 152,2 x 76, x 7,7 mm, waga: 158 g.

Pepsi Phone P1 jest dostępny w przedsprzedaży za pośrednictwem serwisu crowfoundingowego JD.com. Pierwsza partia tych urządzeń kosztowała około 78 dolarów za sztukę, a obecnie są one sprzedawane po 110$. Po zakończeniu zbierania funduszy Pepsi Phone P1 będą sprzedawane za około 203 dolarów.