Samsung wprowadza na rynek pierwszy na świecie monitor z funkcją bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych. Model SE3670 jest dostępny z ekranami o przekątnej 23,6 cala i 27 cali.

Funkcja ładowania w monitorze SE370 obsługuje wszystkie urządzenia mobilne, kompatybilne ze standardem ładowania bezprzewodowego Qi opracowanym przez Wireless Power Consortium (WPC). Qi to jeden z popularniejszych globalnych interfejsów ładowania bezprzewodowego.

W celu optymalizacji funkcjonalności i wydajności pracy porty ładowania wbudowano w statyw monitora SE370. Wystarczy umieścić urządzenie mobilne w wyznaczonej okrągłej strefie podstawy monitora, aby proces ładowania, sygnalizowany diodą LED, rozpoczął się automatycznie.

Jako kompleksowe rozwiązanie Samsung SE370 eliminuje konieczność zakupu osobnej ładowarki bezprzewodowej i ustawiania jej na biurku, co pozwala zaoszczędzić pieniądze i lepiej zagospodarować powierzchnię stanowiska pracy. W trakcie ładowania urządzenia mobilnego użytkownik może kontynuować pracę, co pomaga zwiększyć jej efektywność i sprawniej wykonywać poszczególne zadania.

Monitor Samsung SE370 został zaprojektowany pod kątem długotrwałej pracy przed ekranem komputera bez nadmiernego obciążania wzroku. Tryb oszczędzania wzroku zmniejsza szkodliwość oddziaływania niebieskiego światła na oczy i związane z tym zmęczenie poprzez monitorowanie i optymalizację jakości obrazu z uwzględnieniem warunków otoczenia. Kolejną funkcją zapobiegającą męczeniu się wzroku jest eliminacja migotania, które występuje w standardowych monitorach.

Komfort oglądania zapewnia również panel typu Plane-to-Line-Switching (PLS). Technologia PLS umożliwia uzyskanie zoptymalizowanego kąta widzenia 178 stopni w pionie i w poziomie, a także doskonałej jakości obrazu z żywymi i wyraźnymi kolorami, o jasności 300 cd/m2. Dzięki technologii FreeSync AMD monitor synchronizuje częstotliwość odświeżania ekranu z analogicznym parametrem karty graficznej AMD komputera, aby do minimum ograniczyć opóźnienia i zatrzymania obrazu, szczególnie niepożądane podczas gry i oglądania filmów. Czas reakcji monitora, który w modelu SE370 wynosi 4 ms.

Nowa funkcja Eco Saving Plus umożliwia korzystanie z monitora przy zmniejszonej jasności ekranu w celu poprawy efektywności energetycznej. Oprócz dwóch standardowych ustawień manualnych można wybrać ustawienie automatyczne, które obniża zużycie energii o około 10 procent (poprzez zmniejszenie luminescencji czarnych sekcji ekranu w czasie wyświetlania menu). Ponadto przednia część obudowy, podstawa oraz obwody elektryczne monitora nie zawierają PCV, co ogranicza oddziaływanie urządzenia na środowisko.

[Łukasz Szewczyk]