SpectraView Reference 322UHD to najnowsza propozycja monitora od firmy NEC. Urządzenie z ekranem o przekątnej 31.5" i rozdzielczością Ultra High Definition (UHD) dedykowane jest profesjonalistom i wszystkim poszukującym monitora bez kompromisów.

SpectraView Reference 322UHD to 31.5-calowy monitor o rozdzielczości wynoszącej 3840x2160 pikseli. Monitor posiada oznaczenie NEC REFERENCE, zarezerwowane wyłącznie dla produktów, które spełniają najwyższe standardy jakości w zakresie precyzyjnej kontroli nad kolorem. Kierowany jest dla profesjonalistów, projektantów, fotografów, specjalistów CAD-CAM, edycji wideo, mediów i wszystkich tych, w których pracy ważne jest wierne odwzorowanie kolorów.

Matryca IGZO została dostarczona przez japoński koncern Sharp i cechuje się: szerokim gamutem barwowym (pokrycie 99% przestrzeni barw AdobeRGB), a także sprzętową kalibracją, która zapewnia najwyższej jakości obraz bez względu na kąty patrzenia.

Czas reakcji matrycy wynosi 12 ms, do dyspozycji mamy 2 x DisplayPort, 4 x HDMI, 2 x DVI-D oraz HUB USB3.0. NEC SpectraView Reference 322UHD oferuje możliwość intensywnej pracy przed ekranem bez zmęczenia oczu, ergonomiczne ustawienia oraz funkcję Picture-in-Picture, co pozwala na zwiększenie wydajności i pracę na wielu platformach. Użytkownikom daje pewność długoterminowej inwestycji poprzez gwarancję "zero uszkodzonych pikseli" do 6 miesięcy od daty zakupu, 5-letnią standardową gwarancję, a także poprzez kieszeń rozszerzeń w standardzie OPS, pozwalającą na zwiększenie możliwości monitora w dowolnym czasie bez konieczności stosowania zewnętrznych urządzeń i przewodów.

Monitor NEC SpectraView Reference 322UHD jest już dostępny na polskim rynku. Ceny w PLN na razie nie znamy, zaś za oceanem oferowany jest za ponad 3000USD.