Firma MSI wprowadzi na rynek kolejny model laptopa gamingowego, który będzie wyposażony w dwie karty graficzne Nvidia GeForce GTX 980M połączone w SLI, co sprawi, że ma być jednym z najwydajniejszych na rynku. Drugim miłym akcentem jest zastosowanie klawiatury mechanicznej z przełącznikami Cherry MX Brown.

Komputer wyposażony jest w 18,4-calowy ekran, który ma prawie 5 centymetrów grubości i waży w podstawowej wersji 4,7 kg. Jest to zatem bezapelacyjnie laptop klasy DTR. Sercem komputera jest 4-rdzeniowy (8-wątkowy) procesor Intel Core i7-4980HQ, który rozkręca się do 4 GHz i ma 8 MB pamięci L3. Współpracuje on z nawet 32 GB pamięci DDR3.

Klawiaturę przygotowała firma SteelSeries i będzie ona dodatkowo podświetlana. Nie zabraknie w niej technologii anti-ghosting i N-Key Rollover. Na pokładzie znajdą się cztery dyski SSD połączone w Super RAID 0. Producent tymczasem nie podał ile model ten otrzyma pamięci RAM i jaka będzie pojemność jego baterii.

MSI GT80 Titan powinien pojawić się w sklepach już w styczniu. Cena zapewne nie będzie zbyt zachęcająca, ale entuzjaści tym nie powinni się przejmować.