Po wdrożeniu na rynek procesorów z rodziny Skylake przyszedł czas na następców. Mowa tu oczywiście o siódmej generacji procesorów Intel Core, czyli Kaby Lake. Poraz pierwszy intel wycofał się ze strategii tick-tock, polegającej na zmianie procesu technologicznego i dołączył do harmonogramu etap optymalizacji.

Procesory Kaby Lake będą właśnie tym nowym, trzecim ogniwem strategii Intela. Nie należy się więc spodziewać ogromnego przeskoku technologicznego, będzie to raczej ulepszona wersja procesorów 6XXX. Kaby Lake zadebiutować ma jeszcze jesienią a topowym modelem okaże się najprawdopodobniej Intel Core i7-7700K.

Jak już wspomnieliśmy, chip ten nie będzie znacząco odbiegał od najmocniejszych jednostek Skylake'a - znów otrzymamy architekturę 4-rdzeniową oraz 8-wątkową. Procesory mają być taktowane zegarem 3,6 GHz (4,2 GHz w trybie Turbo Boost). Ponadto układ pochwali się 2 kanałowym kontrolerem pamięci DDR4 oraz GPU wykorzystującym 24 jednostki wykonawcze.

Na ten moment nie mamy niestety informacji o TDP. Nie wiadomo również jaką częstotliwość pamięci będą mogły obsłużyć nowe procesory oraz jakie dokładnie będą parametry układu graficznego. Na te informacje przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać..