Wraz z pojawieniem się nowych nawigacji TomTom wprowadza dożywotnie subskrypcje usług Mapy świata i Fotoradary. Dożywotnie mapy pozwalają podróżować po całym świecie bez dodatkowych kosztów przez cały okres użytkowania nawigacji TomTom GO.

TomTom GO 510, 610, 5100 i 6100 mają całkowicie interaktywny ekran, obsługiwany za pomocą gestów rozsuwania i zsuwania palców, powiększania i przesuwania obrazu. Charakteryzują się również bogatym interfejsem użytkownika, uproszczoną interakcją, zastosowaniem map 3D oraz funkcją Dotknij i jedź. Kierowcy mogą wybierać pomiędzy ekranami o przekątnej 5 i 6 cali.

Aby jeszcze bardziej ułatwić codzienne poruszanie się, w menu głównym nowych urządzeń TomTom GO zastosowano przyciski "Jedź do domu" i "Jedź do pracy", upraszczające i usprawniające nawigowanie.

Nawigacje TomTom GO łączą informacje o ruchu drogowym podawane w czasie rzeczywistym z technologią bazującą na danych historycznych, aby zawsze oferować kierowcom najszybszą dostępną trasą. TomTom Traffic obejmuje wszystkie odwzorowane dróg i łączy dane z milionów źródeł z całego świata, aby dostarczyć informacje o ruchu drogowym tak dokładne, że może wskazać początek i koniec korka z dokładnością do 10 metrów.

Dożywotnia subskrypcja TomTom Traffic jest dostępna za pośrednictwem smartfonu w przypadku nawigacji TomTom GO 510 i 610. TomTom GO 5100 i 6100 oferują ją z wykorzystaniem wbudowanej karty SIM z nielimitowaną ilością danych i bez dodatkowych kosztów związanych z roamingiem.

Nowe nawigacje TomTom są kompatybilne z usługą TomTom MyDrive (4). Po raz pierwszy, kierowcy mogą użyć swoich smartfonów, tabletów lub komputerów, aby sprawdzić informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, planować trasy i wysłać miejsca docelowe do swoich nawigacji TomTom GO, zanim znajdą się w samochodzie. Wcześniejsze modele TomTom GO (5) są również kompatybilne z MyDrive dzięki nieskomplikowanej aktualizacji oprogramowania.

[Łukasz Szewczyk]