Pierwszym urządzeniem pracującym pod kontrolą systemu Android TV jest Nexus Player, zapowiedziany przez firmę Google, a opracowany przy współpracy z Asusem.

Nexus Player umożliwi odtwarzanie multimediów ze smartfona lub tabletu z Androidem. Sprzęt nadejdzie w zestawie z pilotem i będzie obsługiwać całą masę aplikacji oraz gier z Google Play. Dlatego w sprzedaży pojawi się też dodatkowo specjalny pad, który jednak nie będzie niezbędny do zabawy. Nexus Playera można określić jako odpowiedź Google'a na Apple TV czy nawet Xboxa One.
Nexus Player wyposażony został w czterordzeniwy procesor Intel Atom o taktowaniu 1.8 Ghz, układ graficzny Imagination PowerVR Series 6, 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej. W urządzeniu zastosowano Wi-Fi w standardzie 802.11ac 2×2 (MIMO). Jest też Bluetooth 4.1, który będzie pomocny przy połączeniu z dołączonym pilotem lub padami, które będą sprzedawane osobno. Maksymalna rozdzielczość urządzenia to 1920 na 1080 pikseli przy częstotliwości 60 herców. Waga Nexus Playera bez baterii to zaledwie 40 gram!

Google Android TV ma nowy, wygodny w użyciu interfejs użytkownika zapewniający łatwy dostęp do strumieniowo przesyłanych treści, takich jak muzyka, filmy seriale. System ten daje dostęp do aplikacji multimedialnych i usług streamingu (np. YouTube, Netflix, TuneIn), które można pobierać ze sklepu Google Play. Oprogramowanie pozwala również uruchamiać gry dla systemu operacyjnego Android, a ponadto daje możliwość wykorzystywania możliwości Chromecast, a więc przesyłania bezprzewodowo obrazu z tabletu lub smartfona z systemem Android lub Chromebooka z systemem Chrome OS.

Nexus Player w USA sprzedawany będzie w cenie 99 dolarów za sztukę, podczas gdy za kontroler będzie trzeba zapłacić 39 dolarów. Przedsprzedaż zostanie uruchomiona 17 października, a więc w najbliższy piątek. Dostawy ruszą natomiast 3 listopada.