Nikon debiutuje na rynku kamer POV urządzeniem i to od razu w wersji 360 stopni. To pierwsza z rodziny kamer do nagrywania w sporcie i ciężkich warunkach. KeyMission 360, bo tak nazywa się kamera Nikona, ma nagrywać obraz z najwyższej jakości ostrością w 360 stopniach.

Kamera KeyMission 360 od Nikona ma kształt sześcianu z dwoma obiektywami umieszczonymi po dwóch stronach kamery. Dzięki nim nasza kamera filmuje obraz w jakości do 4K i łącząc obraz z obu obiektywów potrafi uzyskać obraz sfery 360 stopni.
KeyMission jest wodoodporna do 30 metrów bez dodatkowej obudowy, co jednocześnie daje jej odporność na kurz a także wstrząsy oraz niską temperaturę. Kamera wyposażona jest również w system redukcji wibracji, który pozwala uzyskać stabilizację obrazu.

Kamerka wyróżnia się szczególnie tym, że jest w stanie tworzyć obraz wideo w 360 stopniach przy użyciu dwóch obiektywów. Znamy takie podobne rozwiązania jak w niedrogiej Ricoh launches Theta, ale tam obie półsfery były umieszczane na jednej klatce FullHD co ostatecznie dawało bardzo słaby efekt końcowy.
Istnieją też rozwiązania zaproponowane dla kamer GoPro, które najczęściej wymagają użycia aż sześciu, w końcu nie tanich, kamer.

Brak jeszcze informacji co do ceny prezentowanej kamery Nikon KeyMission 360, ale premiera odbędzie się w USA już na wiosnę tego roku. Producent ma dodatkowo zaprezentować szeroką gamę akcesoriów.