Mieszkańcy 76 gmin, w których decyzją UKE zderegulowano rynek szerokopasmowego internetu, otrzymują kolejną możliwość wyboru oferty internetowej najlepiej dopasowanej do ich potrzeb.

W nowej promocji obowiązującej na terenie 76 zderegulowanych gmin, Orange proponuje jedną, niższą opłatę abonamentową dla wszystkich opcji prędkości Neostrady. Dzięki temu, szybki, stabilny domowy internet bez limitów o prędkości nawet do 80 Mb/s można kupić już za 39,90 zł miesięcznie (-33%). Taka wysokość abonamentu obowiązuje przy umowie na 24 miesiące. Orange Polska obniżył także ceny pakietów usług. FunPack czyli Neostrada z telewizją i telefonem jest dostępny za 59,90 zł miesięcznie (do - 25%) przy umowie na 24 miesiące, niezależnie od opcji prędkości internetu. Dodatkowo użytkownicy korzystający z abonamentowych usług mobilnych Orange (telefonu komórkowego i/lub internetu mobilnego) mogą przy zakupie FunPacka otrzymać w ramach oferty Orange Open zniżkę od 25 zł miesięcznie.

W przypadku klientów, którzy nie mają telefonu stacjonarnego, do powyżej podanych cen abonamentowych zostanie doliczona opłata za utrzymanie łącza 29,24 zł/miesięcznie.

Lista gmin, na terenie których dostępna jest promocja, znajduje się TUTAJ, a są to m.in.: Warszawa, Wrocław, Katowice, Lublin, Łódź, Bydgoszcz, Toruń, Płock, Zielona Góra, Lubin, Legnica, Szczecin, Sopot, Gdynia.
Ponadto, klienci mogą skorzystać także z ofert internetowych dostępnych na terenie całego kraju, czyli np. wszyscy, którzy chcą mieć wygodny dostęp do internetu zarówno w domu jak i poza domem, mogą skorzystać z Internetu Tu i Tam, czyli konwergentnego pakietu Neostrady z internetem mobilnym, a po symbolicznej złotówce otrzymać dodatkowo tablet oraz mobilny router. Z kolei klienci, którzy potrzebują oprócz usługi akcesoriów wspierających korzystanie z internetu otrzymują możliwość wyboru jednego z 5 gadżetów również za złotówkę: tablet, drukarkę dysk zewnętrzny, słuchawki lub dla zmotoryzowanych nawigację.

Neostrada to najbardziej popularny dostęp do internetu w Polsce, bez limitów transferu danych, dostępny w 3 opcjach prędkości: do 10 Mb/s, do 20 Mb/s oraz do 80 Mb/s, z którego korzysta ok. 2 mln. klientów. Dzięki sieci hot-spotów na terenie całego kraju klienci mogą być on-line także poza domem, korzystając z Darmowego Orange WiFi. Decydując się na Neostradę z telewizją, klient otrzymuje w ramach abonamentu także dostęp do cyfrowej telewizji z 61 kanałami telewizyjnymi, w tym 7 w jakości HD. Z kolei w ramach FunPacka klienci otrzymują do Neostrady i telewizji także telefon domowy z nielimitowanymi rozmowami na telefony stacjonarne w Polsce, krajach UE, USA i Kanadzie.

Decyzja UKE z 8 października 2014 zdjęła z Orange Polska obowiązki regulacyjne w zakresie szerokopasmowego internetu w 76 gminach, na terenie których istnieje skuteczna konkurencja rynkowa. Wcześniej, Orange był zobowiązany do udostępniania konkurentom swoich łączy internetowych na preferencyjnych warunkach, pomimo tego, że na wielu obszarach, m.in. na terenie największych miast, najsilniejszymi graczami na rynku internetowym są operatorzy telewizji kablowych, których nie obejmowały jakiekolwiek regulacje telekomunikacyjne.

[Łukasz Szewczyk]