W trakcie przedwczorajszego wydarzenia medialnego firmy Apple, wbrew oczekiwaniom części obserwatorów rynku, nie mówiono nic na temat nowych komputerów serii MacBook i skupiono się przede wszystkim na nowym modelu smartfonu iPhone SE oraz tabletu iPad Pro 9,7". Seria komputerów MacBook zresztą od dłuższego już czasu pozostaje niejako w cieniu pozostałych produktów Apple'a. Według informatorów Digitimesa to jednak już za parę miesięcy ulegnie zmianie.

Według nieoficjalnych źródeł firma Apple przed lipcem bieżącego roku wreszcie zaprezentuje nowe, bardzo cienkie komputery przenośne MacBook z ekranami o przekątnej 13 oraz 15 cali. Według źródła Apple ma planować uruchomienie dostaw nowych MacBooków przed końcem drugiego kwartału, który kończy się w czerwcu.

Może to oznaczać, że prezentacja nowych laptopów powinna odbyć się w ramach tegorocznej konferencji WWDC 2016 (Worldwide Developer Conference), choć Apple nie podało jeszcze dokładnego terminu, w którym się ona rozpocznie. Z reguły kolejne konferencje WWDC odbywają się nie później niż w połowie lipca każdego roku. WWDC najczęściej jest wydarzeniem, w trakcie którego firma Apple prezentuje przede wszystkim nowe wersje oprogramowania dla urządzeń mobilnych, komputerów serii Mac oraz innych urządzeń (np. Apple TV), choć zdarzało się niejednokrotnie, że w jej trakcie pokazywano nowy sprzęt.

Istotne jest to, że według informatorów nowe komputery MacBook mają wykorzystywać stylistykę podobną do tej, którą zastosowano w 12-calowym MacBooku. Mają one być nawet cieńsze niż obecnie dostępne komputery MacBook Air. Warto zwrócić uwagę na to, że dotychczas oferowane MacBooki Air miały ekrany 11- i 13-calowe. Nigdy dotąd nie pojawił się wariant 15-calowy. Od pewnego już czasu pojawiają się wręcz spekulacje o tym, że Apple zechce zamknąć serię Air. Najnowsze doniesienia wydają się dość dobrze z tymi spekulacjami składać, gdyż skoro nowe MacBooki mają być podobnie cienkie lub wręcz cieńsze niż MacBooki Air, to funkcjonowanie w ofercie tych ostatnich byłoby pozbawione sensu.