Facebook zaprezentował zmiany, dzięki którym przedsiębiorcy będą mogli łatwiej budować swoją obecność na urządzeniach mobilnych i efektywniej komunikować się ze swoimi klientami. Firmowe strony zyskają możliwość lepszego prezentowania informacji i sprawniejszego osiągania założonych celów biznesowych.

Przyciski call-to-action dają możliwość zaprezentowania najważniejszych celów firmy w nagłówku strony. Dzięki zapowiedzianej dziś zmianie, przyciski call-to-action na urządzeniach mobilnych staną się lepiej widoczne: będą większe, jaśniejsze i pojawią się bezpośrednio pod zdjęciem w tle, dzięki czemu firmom będzie łatwiej dotrzeć ze swoim przekazem do konsumenta na Facebooku.

Facebook testuje szereg nowych przycisków w aplikacji mobilnej, między innymi "Call now", "Send Message" oraz "Contact us", które ułatwią bezpośredni kontakt między konsumentami i firmami. W przyszłości pojawi się ich jeszcze więcej, aby mogły jeszcze trafniej odpowiadać oczekiwaniom przedsiębiorców.

Nowe sekcje stron


Dotychczas strony różnych rodzajów firm były zbudowane podobnie. Wśród zapowiedzianych dziś zmian znalazły się nowe sekcje, które umożliwiają wyeksponowanie kluczowych informacji charakterystycznych dla poszczególnych branż i typów biznesów.

Sekcja Shop, pomoże firmom handlowym pokazać swoje produkty, natomiast sekcja Services umożliwi czytelną prezentację oferty firm usługowych. Przykładowo, salon SPA będzie teraz mógł dodać do swojej strony na Facebooku listę oferowanych zabiegów lub zaprezentować sprzedawaną przez siebie linię produktów, dzięki czemu ludzie wchodzący na stronę szybciej zorientują się w rodzaju działalności przedsiębiorstwa. Zrozumienie istoty oferty firmy przez klientów to klucz do podjęcia przez nich decyzji o zakupie lub rozpoczęciu współpracy.

W związku z tym, że różne firmy potrzebują możliwości wyeksponowania różnych rodzajów informacji, Facebook planuje wkrótce udostępnić kolejne sekcje stron umożliwiające realizację różnorodnych celów.

Lepszy układ stron


Wraz ze wzrostem liczby ludzi korzystających ze stron na Facebooku za pomocą telefonów i tabletów, coraz ważniejsza staje się łatwość nawigowania po stronach na urządzeniach mobilnych. Facebook zaktualizował układ stron tak, by odnalezienie informacji nie wymagało żmudnego przewijania i klikania. Jedną z metod osiągnięcia tego celu jest przypisanie zakładki do każdej z sekcji obecnej na stronie, podobnej do tych, jakie funkcjonują przy zdjęciach czy filmach. Zmiany w wyglądzie stron będą widoczne w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Nadchodzące zmiany w układzie strony mają na celu lepszą prezentację zgromadzonych danych, tak aby ludzie mogli szybciej odnaleźć interesujące ich informacje.

Zaktualizuj stronę na urządzeniach mobilnych


Ludzie częściej i dłużej korzystają z telefonów i tabletów, a to oznacza, że firmy, które chcą odpowiadać na ich oczekiwania, muszą komunikować się z nimi zawsze, wszędzie i z pomocą wszystkich typów urządzeń. Obecność firmy w świecie mobilnym stała się kluczowym wyzwaniem, a Facebook oferuje szereg narzędzi służących do realizacji tego celu.

[Łukasz Szewczyk]

Firma ProLine aktywnie uczestniczy w portalach społecznościowych. Zapraszamy do kontaktów przez kanały socialmedia: